Zásnubní prsten

Zásnubní prsten je nejdůležitější šperk, který muž dává ženě. Tento prsten symbolizuje rozhodnutí muže oženit se ženou a strávit s ní celý život. Proto by si měl muž dát záležet na výběru zásnubního prstenu pro svou milovanou. Dle tradice lze říci, že zásnubní prsten by měl vyjadřovat mužovo postavení a finanční zajištění. Dříve se tradovalo, že by se cena zásnubního prsten měla rovnat měsíčnímu platu muže. Toto pravidlo již dnes neplatí. V klenotnictví můžete najít zásnubní prsteny všech cenových kategorií.

Můžete pořídit své milé zásnubní prsten zlatý, stříbrný nebo chirurgické oceli, ale upřímně, téměř každá žena by si přála zásnubní prsten s briliantem. Briliantový prsten se pak v rodině může dědit po generace. Briliant se nepoškrábe, nezničí a věkem neztrácí cenu, je to proto dobrá investice. Takový prsten je opravdu krásný šperk. Určitě neplatí to, že je prsten s briliantem pro většinu lidí finančně nedostupný. Krásný prsten s menším briliantem seženete už kolem tří tisíc.

V naší kultuře není zvykem, aby také žena dávala o zásnubách svému muži zásnubní prsten. Může ho ovšem obdarovat něčím, co bude dotyčný muž nosit stále u sebe, jako jsou např. hodinky nebo řetízek.

Zásnubní prsteny dávali muži svým ženám už ve starověkém Egyptě. Byl to kovový proužek spojený do kruhu a symbolizoval nekonečnost. Ve starém Římě ženy k zásnubnímu prstenu dostávaly ještě malý klíček, který měl dotyčnou ochraňovat. Zajímavostí ovšem je, že nevěsty v Římě dostávaly dva snubní prsteny, zlatý nosily na veřejnosti a druhý tentokrát kamenný, nosily při domácích pracích.

Nakupujte šperky v on-line bazaru

Zastavárna a bazar Zlín

  • Pohodlně na webu zastavárny Zlín
  • Aktuální nabídku najdete také na Facebooku
  • Případně nás kontaktujte i na telefonu 608 943 413

Napsat komentář