Články o zlatě

Nejvzácnější kov historie, nad kterým slunce nikdy nezapadne – navíc, proč by také mělo, když se bude vždycky třpytit právě jako tato žlutá koule nad našimi hlavami? Skvělá investice, úžasný dárek pro blízké a spoustu zajímavostí k tomu, přesně to Vám nabízejí naše články na téma zlato, nechte se inspirovat!

Jaká je historie šperků u nás nebo ve světě? Jaký je rozdíl mezi čtrnácti a osmnáctikarátovým zlatem? Co si máme představit pod pojmem „fialové zlato“ a co si o zlatu myslely antické civilizace? Každý týden řada novinek, které zaujmou na první pohled. Články o zlatě pořadí, jak vhodně investovat a kde cenný kov uložit, jak postupovat, když chcete ověřit pravost šperků či nabídne čtení o opravdových zajímavostech – co třeba takový bankomat na ryzí zlato z Emirátů? To zní opravdu lákavě!

Zlato a historie je pro nás úžasné téma

O zlatu se toho dá říci hodně, napříč historií je to nejoblíbenější kov, jímž platili králové své válečné výpravy. V neposlední řadě se díky němu financovala řada světově proslulých staveb. A to rozhodně není všechno, slyšeli jste třeba o Bulharském zlatém pokladu, který výrazně předčí údajný poklad z města Troji?

Zlato se používá i ve zdravotnictví a nezbytné je také při výrobě moderní elektroniky. Někteří slavní si nechávají zdobit ryzím zlatem i své narozeninové dorty, jde o luxus, který stojí opravdu celé jmění. Přečtěte si o historii zlatých mincí, která se začala psát už před mnoha staletími. Nejcennější měna v historii byla vždy ze zlata, ještě v minulé generaci byl krytý zlatem třeba i americký dolar.

Zajímavé fyzikální vlastnosti zlata uchvacovaly už naše předky, nenechte si ujít tohle zajímavé čtení, třeba k odpolední kávě nebo na cestách, když brouzdáte světem internetu. Co všechno že se dá vyrobit ze zlata? Budete se možná divit, ale jistý zbohatlík má ve své vile dokonce i kompletně zlatou toaletu!

Odkaz: Články o zlatě

Nakupujte šperky v on-line bazaru

Zastavárna a bazar Zlín

  • Pohodlně na webu zastavárny Zlín
  • Aktuální nabídku najdete také na Facebooku
  • Případně nás kontaktujte i na telefonu 608 943 413