Cena zlata jde nahoru

Aktuální světové události sice působí asi na každého z nás celkem děsivě, je tu však i vedlejší produkt těchto neblahých událostí. Při nejistotě v ekonomice vždy platí, a to bez rozdílu napříč staletími a všemi lidskými civilizacemi, že cena určité obchodní komodity hodně klesá – a jiné zase prudce roste. Do kategorie B se bezesporu řadí cenné kovy, které ocení každý investor v době více než nestabilní.

Ano, možná mohou jednorázově ztratit trochu na hodnotě, ale pak je zase čeká období, kdy jejich cena poroste. A na nule nikdy – ale opravdu nikdy – nebude. Cenné papíry mohou přijít vniveč za jedno černé odpoledne na burze, dostihový kůň může při vší úctě pojít, nemovitost mohou zabavit postupující armády (chraň nás Bůh před takovou vizí budoucnosti!). Ale zlato, pokud je bezpečně uložené třeba ve švýcarském sejfu, rozhodně nikdy nezklame, na to se můžete opravdu spolehnout a není to jen tak nějaká planá fráze.

Jediný měsíc roku 2015 a cena zlata je o deset procent výše! Předchozí pád do hlubin je zapomenut, trojská unce (tj. něco málo přes třicet gramů) už vyjde na více než třináct set amerických dolarů, což je opravdu zajímavá suma nejen pro protřelé investory. Kdo nakoupil minulý rok, bude se moci brzy smát – a kdo ne, ten tu má jasné poučení do budoucna. Když cena klesá, nakoupit – protože hodnota zlata vlastně nikdy nezmizí, jen se průběhem let trochu změní. Tu stoupne, tu klesne, ale v celkovém průměru bude na jisté úrovni. A právě to se mnoha jiným tržním komoditám stát asi jen tak nemůže.

Nejistota ve světě rovná se jistota investorů do zlatého kovu. To se projevilo naposledy při řeckých ekonomických problémech před čtyřmi lety, kdy šlo zlato opravdu rychle nahoru. A projevuje se i dnes, kdy na Ukrajině nebo v Iráku zuří válka a nikdo neví, co bude zítra.

Aktuální cenu výkupu, zástavy najdete zde.

Kvalitní šperky za přijatelné ceny

 

Nakupujte šperky v on-line bazaru

Zastavárna a bazar Zlín

  • Pohodlně na webu zastavárny Zlín
  • Aktuální nabídku najdete také na Facebooku
  • Případně nás kontaktujte i na telefonu 608 943 413

2 reakce na Cena zlata jde nahoru

  1. Daniela napsal:

    Dobri den ,kolko stoja zl.nausnice vzor baroko ,a ci nie su aj z modr. kamenom.moc dakujem.

Napsat komentář