Drahokamy

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč si ženy po celém světě zdobí svá těla drahokamy? Proč vlastně my lidé tak milujeme tyhle prazvláštní kameny, ze kterých přímo sálá energie pocházející z hlubin naší země, které navíc pamatují miliony let, během kterých se naše planeta utvářela?

Drahokamy jsou neobyčejné minerály, které navíc splňují mnoho přísných estetických kritérií. Mezi jejich vlastnosti, kterými se na první pohled odlišuje od běžných minerálů, patří zejména nádherný lesk a barva, čistota, mechanická odolnost, stálost a samozřejmě vzácnost v přírodě. Některé drahokamy jsou dokonce tak vzácné, že jejich cena stoupá do nebeských výšin.

Ta se odvíjí také od velikosti konkrétních krystalů a od přírodního stavu, v jakém byl drahokam nalezen. Čím čistší a hladší je nalezený kousek, tím je pochopitelně výše hodnocen. Podle aktuálních měřítek je tím nejvzácnějším drahokamem tzv. alexandrit, objevený teprve na počátku devatenáctého století. Jméno dostal podle tehdejšího ruského cara Alexandra Velikého. Alexandrit je ceněn pro svou výraznou barvoměnu: dokáže totiž měnit svůj odstín v závislosti na denním světle a jeho intenzitě. Toto a spoustu dalších zajímavostí se dočtete na článcích webu http://www.zastavarnauradnice.cz/.

Mnoho drahokamů je dnes možno vyrobit také uměle nebo jsou přinejmenším uměle broušeny či žíhány, aby byly jejich kladné vlastnosti ještě umocněny. Díky tomu dnes najdeme drahokamy všech barev, tvarů a velikostí na pultech veškerých klenotnictví a také na krku či zápěstí nespočtu žen (a, přiznejme si, čas od času i mužů).

Obdarujte svou vyvolenou snubním prstenem s drahokamem a rozhodně neuděláte chybu, stejně tak v případě, že vybíráte vhodný šperk třeba na zvláštní příležitost jako je promoce nebo svatba. O jednotlivých drahokamech se toho dá na internetu dočíst spoustu. Zkuste mrknout třeba na webové stránky http://www.zastavarnauradnice.cz/, která dokonce nabízí drahokamy ve svém sortimentu.

Nakupujte šperky v on-line bazaru

Zastavárna a bazar Zlín

  • Pohodlně na webu zastavárny Zlín
  • Aktuální nabídku najdete také na Facebooku
  • Případně nás kontaktujte i na telefonu 608 943 413

Napsat komentář